Gięcie blach

  Project Description

  NASZA USŁUGA

  Gięcie blach

  Gięcie blachy to cykl poddania materiału giętego (blachy, profile, rury, pręty) procesom obróbki plastycznej. Ich efektem jest wytworzenie określonego zgodnego z projektem kształtu. W ten sposób, poprzez oddziaływanie sił, gięcie blach prowadzi do stałego uformowania elementu giętego. Grubość danego materiału nie ulega zmianom. Może ono odbywać się na zimno lub na gorąco.

  Każde gięcie wykonywane jest z jednoczesną zmianą krzywizny giętego materiału, która polega na trwałym odkształceniu materiału między powierzchniami stempla i matrycy bez widocznej zmiany jego grubości.

  Gięcie przebiega w trzech fazach:

  - Odkształcenie sprężyste materiału
  - Odkształcenie plastyczne materiału
  - Dotłaczanie

  Aluminium to po stali nierdzewnej, jest najpopularniejszy materiał konstrukcyjny w wielu branżach. Zapotrzebowanie na zaokrąglone, załamane czy łukowe konstrukcje wynika z faktu, że aluminium jest lekkie i jednocześnie wytrzymałe.

  Gięcie blach aluminiowych przy użyciu nowych technologii jest w pełni powtarzalne a do tego niezwykle precyzyjne. Dzięki zastosowaniu technologii CNC, aluminium może mieć dowolny kształt, ilość załamań czy zaokrągleń bez zarysowanej powierzchni, pofałdowań i zwichrowań.

  Cennik:

  Uruchomienie maszyny i pierwsze pojedyncze cięcie - 10zł netto
  Kolejne 10 gięć - 5zł/gięcie netto
  Od 11 do 15 gięć - 3zł/gięcie netto
  Powyżej 15 gięć - cena ustalana indywidualnie w zależności od czasu cięcia według ceny 100zł netto za godzinę pracy operatora

  MAKSYMALNA DŁUGOŚĆ GIĘCIA - 3m